شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٣ صفحه اصليlخبرداخلیlتماس با ماlسرشماري كشاورزي
   
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 93 را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند
 • جلسه هماهنگي ستاد اجرايي طرح سرشماري كشاورزي استان تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران به اهميت داده هاي آماري در راستاي برنامه هاي توسعه اي نيز اشاره و تصريح كرد: به دليل حساسيت مفرط اين طرح، نيازمند استفاده از ظرفيت رسانه ها نيز مي باشيم تا بدين ترتيب فرايند اطلاع رساني را در جهت اعتماد سازي در قشر هدف مهيا نماييم.

 • مازندران بسترهاي مناسب گردشگري سلامت را دارد
  استاندار مازندران با اعلام اینکه در کنار جاذبه های طبیعی، زیستی و محیطی، بهترین امکانات روز دنیا با مدیریت دو دانشگاه علوم پزشکی در قالب 43 بیمارستان و مراکز پر تعداد درمانی تخصصی و فوق تخصصی با تعرفه های حداقلی و بسیار پایین به مراجعان عرضه می‌شود، افزود: از مشخصات امکانات و ظرفیت های گردشگری پزشکی در مازندران می توان به فعالیت مراکز تخصصی درمانی جراحی قلب باز، سوختگی و جراحی ترمیمی، طب سنتی و مکمل، جراحی پلاستیک، مراکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری اشاره كرد.

 • نمایشگاه گردشگری سلامت در رامسر گشایش یافت
  با هدف شناساندن توانمندی های کشور و استان مازندران در زمینه گردشگری سلامت با حضور دكتر سلطاني فر معاون رئيس حمهور ، دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران و جمعي از مسئولين نمایشگاه گردشگری سلامت همزمان با نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در رامسر گشایش یافت .

 • بخش گردشگری قادر به تامین تمام نیازهای ارزی کشور است
  سلطانی فر چرخه مالی گردشگری در جهان را 6 هزار و 500 میلیارد دلار در سال برآورد کرد و گفت: درآمد ارزی حاصل از گردشگری در جهان در سال 2013 از محل جابه جایی بیش از یک میلیارد نفر، یکهزار و 250 میلیارد دلار بود که در کنار این درآمد تا 12 درصد برای کشورهای پذیرنده گردشگر اشتغال مستقیم ایجاد و بین هفت تا 10 درصد از درآمد ناخالص ملی آنها را نیز تامین کرده است.

 • توسعه گردشگری سلامت اشتغالزایی و درآمدزایی مازندران را به همراه دارد
  دكتر احساني: با اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دولت تدبیر و امید تعاملات بین کشورهای دنیا با ایران در حال افزایش است و به دنبال آن تمایل گردشگران به ویژه گردشگران سلامت برای حضور در کشورمان با توجه به تعرفه های مناسب خدمات درمانی را شاهد خواهیم بود.

 • ارایه خدمات گذرنامه ای و درمانی به کشورهای عضو اکو تسهیل می شود
  استاندار مازندران ادامه داد : دولت یازدهم بدنبال ایجاد شرایط آسان تر برای جذب سرمایه گذاری است و استانداری نیز برای جذب گردشگران خارجی بوِیژه در امر توریسم درمانی در مازندران خدمات ویژه حمایتی دارد.

 • "استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد "شبکه گردشگری سلامت اکو"
  ما هیئت‌های شرکت کننده از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در نخستین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو در رامسر با تاکید بر اهمیت بند E و N 2 عهدنامه ازمیر و ملحقات مربوط به چشم انداز 2015 اکو برای توسعه منطقه اکو به عنوان یک مقصد گردشگری تاکید می‌کنیم

 • به پايگاه نخست گردشگري سلامت، تبديل خواهيم شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران توجه به اقتصاد چند بعدي دانش بنيان با نگاه به صنعت نوين و مدرن و بحث گردشگري با توجه مضاعف به گردشگري سلامت را نيز مورد توجه قرار داد و در اين زمينه تصريح كرد: در صورتي كه دستگاههاي اجرايي ذيربط راهكارهاي اجرايي خود را در زمينه هاي مختلف ارائه كرده و در راستاي تحقق آن گام بردارند مي توان زمينه هاي توسعه استان را مهيا تر كرد.

 • سراي تجارت مازندران در آستراخان ايجاد مي شود
  استاندار مازندران با انتقاد از عدم فعالیت مطلوب و كارآمد دستگاه هاي اجرايي استان درجهت برطرف کردن موانع پیش روی صادرات، خاطر نشان ساخت: امروز تمام کشورهای دنیا برای صادرات به روسیه برنامه ریزی می‌کنند، ولی با وجود استقبال استاندار آستاراخان از محصولات مازندرانی ما همچنان بدون برنامه عمل می‌کنیم.

 • حمايت از صادرات، ممد حيات اقتصادي استان محسوب مي شود
  معاون استاندار حمايت همه جانبه از سرمايه گذاري را خواستار شد و تصريح كرد: نياز است كه بانكها نيز در اعطاي وام هاي بانكي نهايت تسامح را در پيش گرفته و با كاهش درصد سود دريافتي از تسهيلات اعطايي، صادر كنندگان را حمايت نمايند.

 • مديران نوآور، استان را از انزواي سرمايه گذاري برهانند
  دكتر علي احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران در اين نشست ضمن ارج نهادن به تلاشهاي خدمتگزاران عرصه توليد در استان گفت: يكي از وظايف خطير ما در بخش چوب و صنايع وابسته، بهره برداري از ذخاير چوب بدون وارد كردن خسارت به ذخاير جنگلي مي باشد كه در اين راه بايد با تدبير انديشي هاي مناسب راه توسعه فعاليت ها را در اين بخش هموار سازيم.

 • آماده ثبت نام از داوطلبان همكاري در اجراي طرح سرشماري عمومي كشاورزي هستيم
  مدير كل آمار ، اطلاعات و GIS استانداري مازندران همچنين گفت: داوطلبان براي اين منظور مي توانند با مراجعه به سايت مركز آمار ايران به آدرس www.amar.org.ir ابتدا در صفحه اصلي سامانه ثبت‌نام، شرايط و ضوابط را به دقت مطالعه و در صورت داشتن شرايط عنوان شده، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.

 • ذيحسابان دستگاههاي اجرايي به مثابه مشاوران مالي مديريت عمل نمايند
  احساني بر ضرورت اجراي كنترل و نظارت ادواري و مستمر مالي جهت بررسي عملكرد ساير دستگاههاي اجرايي از سوي اين اداره كل نيز تأكيد و خاطرنشان كرد: نظارت مستمر ،مميزي و آگاهي از عملكرد دستگاههاي اجرايي استان بر اقدامات بعدي آنان تأثيري شگرف داشته و ثمرات آن در مقطع زماني آتي ملموس خواهد بود.

 • حمايت از توليد، نويد بخش تحقق اهداف توسعه در استان خواهد بود
  معاون استاندار با اشاره به گشوده شدن فضاي جديد توسعه در استان تصريح كرد: راهبردهاي اساسي فضاي جديد توسعه در مازندران مدون گشته و بايد به جاي ارائه چالش ها در جلسات كارگروه، برنامه هاي دستگاههاي اجرايي در حوزه اشتغال و توليد ثروت، مصوب گردد تا براي انجام صحيح امور از آنها بهره برداري نمود.

 • شوراي راهبري طرح سرشماري عمومي كشاورزي تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، تفويض اختيار را يكي از اصول حاكم مديريتي امروز خواند و تصريح كرد: مديران دستگاههاي اجرايي در راستاي بهره گيري از ظرفيت ها و توان بالقوه كاركنان، آنان را در انجام امور مديريتي شريك كرده و خود به اهداف متعالي و آرمان هاي سازمان بيانديشند.

 • اکتشاف در هزار کیلومتر مربع
  وزیر با بیان اینکه چهار طرح توسعه ای در شرکات ذغال سنگ البرز مرکزی در دست اجرا است ، ادامه داد: اکتشاف در هزار کیلومتر مربع ، عملیات احداث ذغال شویی به ظرفیت 500 هزار تن ، طرح معدن ذغال سازی و ایجاد معدن جدید کردآباد به ظرفیت 230 هزار تن ذغال سنگ خام با اعتبار 98 میلیارد تومان و طرح ایجاد یک واحد کک سازی به ظرفیت 300 هزار تن ، بازیافت حرارتی سازگار با محیط زیست و تولید 25 مگاوات برق با اعتبار 685 میلیون ˈیوآن ˈ واحد پول چینˈ ازجمله برنامه های این شرکت است.

 • راه حمایت از شالیکاران ، افزایش تعرفه واردات برنج است
  وزیر از نبود الگوی مصرف صحیح برنج در میان خانوارهای ایرانی انتقاد کرد و اظهار داشت : مصرف برنج بین مردم بهینه نیست و همین امر سبب می شود تا با اسراف در مصرف این محصول راهبردی ، همچنان وارد کننده باشیم.

 • کارخانه سیمان شهر کیاسر افتتاح شد
  کارخانه سیمان کیاسر با ظرفیت اسمی 2 هزار و 200 تن در روز بخشی از سیمان مورد نیاز کشور را تامین می‌کند که با افتتاح این واحد تولیدی برای 300 نفر به صورت مستقیم و نیز برای 800 نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شد. براي احداث اين كارخانه تا كنون 250 ميليارد تومان از اعتبارات بخش خصوصي هزينه شده است .

 • ضرورت توسعه صنعت بازیافت در کشور
  وزیر صنعت تامین چوب به عنوان مواد اولیه تولید کاغذ را معضل اساسی این صنعت برشمرد و گفت : اجرای درست طرح و برنامه بهره برداری از جنگل نه تنها موجب احیا و بازسازی جنگل می شود ، بلکه افزایش تولید کاغذ داخلی را به همراه خواهد داشت.

 • فعاليت بخش خصوصي، رشد اقتصادی 8 درصدي در برنامه ششم را محقق خواهد كرد
  استاندار مازندران بیان داشت : توسعه فعالیت های مربوط به بخش کشاورزی علاوه بر سود آوری و رونق اقتصادی منطقه ، در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه نقش مهم و اساسی دارد.

 • همه دستگاهها در توسعه صنعت مازندران نقش آفرینی کنند
  محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی واقع در سوادکوه استان مازندران در گفت و گو با خبرنگاران، با تاکید بر ضرورت ساماندهی و تک رقمی شدن ارز، گفت: به دلیل استفاده از نرخ ارز دولتی در واردات، تولیدات داخلی با مشکل مواجه شده اند.

 • بانکها با تغییر مسیر در خدمت تولید و صنعت قرار گیرند
  حمد رضا نعمت زاده در بازديد از واحد صنعتی گروه بهمن در شهرک صنعتی بشل سواد کوه و در جمع مديريان و فعالان عرصه صنعت افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم همکاری بانکها با واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید فرمودند:

 

 
منو اصلی

 

معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران:
با احياء و بهره گيري از تمامي ظرفيت ها، به قطب آنتي بيوتيك كشور تبديل خواهيم شد
دكتر احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران نيز احياء طرح هاي توسعه اي و اجراي عمليات با بازده گسترده كه مطابق با تحقق منويات مقام معظم رهبري در راستاي اجراي اقتصاد مقاومتي مي باشد تأكيد كرده و نقش انكار ناپذير تحقق برنامه ها در راستاي اين گونه از طرح ها بر توسعه كشور را مورد توجه ويژه قرار داد.
 ١٤:٤٠ - پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران:
تهيه بانك اطلاعاتي، مهمترين گام در راستاي بهره گيري از ظرفيت هاي ايرانيان مقيم خارج از كشور مي باشد
دكتر احساني در اين جلسه ضمن تبيين جايگاه نخبگان ايراني خارج از كشور و نقش آنان در ارتقاء سرمايه گذاري هاي علمي و اقتصادي كشور بخصوص در ابعاد استاني گفت: از آنجا كه در رويكرد دولت تدبير و اميد، بر بهره گيري از ظرفيت هاي بالقوه ايرانيان خارج از كشور تأكيد وافري گرديده است؛ لزوم بهره گيري از اين ظرفيت ها در راستاي توسعه استان ضروري مي باشد.
 ٠٧:٤٥ - پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در جمع مديران جهاد كشاورزي شهرستان ها:
بهره گيري از تمامي ظرفيت ها در انجام طرح سرشماري عمومي كشاورزي، ضرورت دارد
احساني تصريح كرد: وظيفه مديران جهاد كشاورزي شهرستانها به عنوان قائم مقام مديران اجرايي طرح سرشماري شهرستان ها در اجراي درست اين طرح بسيار مهم بوده و همه دستگاههاي اجرايي بخصوص فرمانداران و مديران جهاد كشاورزي شهرستاني نبايد از هيچ كوششي در زمينه هر چه بهتر برگزار شدن اين طرح ملي دريغ ورزند.
 ١٤:٥٢ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
مديركل آمار و اطلاعات معاونت برنامه ريزي و اشتغال استانداري:
145 شاخص آماری در سرشماری کشاورزی مازندران مدنظر است
جعفر احمدی در جمع مديران جهادکشاورزی شهرستانهاي استان برای هماهنگی بیشتر اجرای طرح سرشماری کشاورزی اظهار داشت: یکی از بخش هاي مهم اقتصاد کشور بخش کشاورزی است و اهمیت تولید ناخالص برای استان بسیار مهم است.
 ١٤:٤٢ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احسانی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران:
سرمایه گذاری مشارکتی گامی در جهت حفظ اشتغال و حمایت از تولید
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به این نکته که بانکها نباید بنگاه داری را وجهه عمل خویش قرار دهند تصریح کرد: انجام مذاکرات سازنده و تعامل میان بانکها و بنگاههای اقتصادی متقاضی دریافت تسهیلات می تواند بهترین گزینه در راستای حمایت از تولید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد ارتقاء وضعیت تولید و افزایش شاخص اشتغال در استان باشیم.
 ٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در سازمان محيط زيست مازندران:
نگاه ما به محيط زيست بايد اقتصادي باشد
معاون استاندار بر توجه مضاعف به بحث ساخت و سازها در حريم رودخانه ها ، ورود فاضلاب به آبهاي جاري و بحث پسماند نيز تأكيد و تصريح كرد: متأسفانه نفوذ كلام محيط زيست در حوزه صنعت، كمرنگ است و متوليان امر بايد با اقدامات مسئولانه در صدد بهره گيري بيشترين استفاده از كمترين امكانات باشند.
 ٠٩:١٨ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
دكتر احساني معاون استاندار مازندران:
مصوبه شورای عالی اشتغال در مازندران به درستی اجرا نمی شود
معاون برنامه ريزي و اشتغال: مصوبه شورای عالی اشتغال کشور از طریق دبیرخانه این شورا اردیبهشت ماه امسال به استان های کشور ابلاغ شده است که طبق آن پرداخت تسهیلات می بایست با ارائه و بررسی کارشناسی طرح ها در کارگروه اشتغال استان ها انجام شود .
 ٠٩:١٠ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احسانی در سومین جلسه کلینیک اقتصادی:
تولید کنندگان، از دانش مشاورین زبده در امور سرمایه گذاری بهره گیری نمایند
احسانی عدم وجود مشاوران صاحبان واحد های تولیدی و صنعتی را نیز یکی از مشکلات برشمرد و تاکید کرد: در حوزه بازرگانی نیز تولید کنندگان به این مقوله توجه ندارند
 ٠٨:٥٦ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران خبر داد؛
همكاري هاي استاني با فدراسيون روسيه، توسعه مي يابد
علي احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در همين ارتباط گفت: اين دوره از نشست ها 14 شهريور ماه سالجاري برابر با 5 سپتامبر ميلادي در شهر "پيتي گورسك" خطه "استاوروپل" روسيه با حضور هيأت ايراني به رياست فروزان مهر معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي ايران و هيأت روسي به رياست "سرگئي داركين" معاون وزير توسعه منطقه اي روسيه به انجام رسيد.
 ١٦:٥٤ - شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با نظارت مديركل آمار و اطلاعات مازندران
مرحله دوم آموزش سرشماري عمومي كشاورزي به پايان رسيد
در اين دوره آموزشي، 89 نفر از سراسر استان حضور داشتند كه پس از آزمون نهايي، 81 نفر در قالب 59 كارشناس مسئول و مدرس و 22 نفر به عنوان معاونين فني شهرستانها انتخاب شدند.
 ١٦:٤٨ - شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
اخبار سرشماری
بازديد مديركل آمار و اطلاعات مازندران از روند اجراي كلاسهاي آموزشي سرشماري عمومي كشاورزي
قائم مقام مدير اجرايي طرح سرشماري عمومي كشاورزي از روند برگزاري كلاسهاي مرحله دوم آموزش اين سرشماري كه مختص معاونين فني و آموزشي شهرستان ها و كارشناسان فني و اجرايي در حال اجراست بازديد كرد.
 ١٦:٣٤ - شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
يكي از راهكارهاي اساسي در تحقق اقتصاد مقاومتي ، كاهش اتكاي كشور به اقتصاد نفتي است
خودباوري و اعتماد در جامعه یکی از مسيرهاي تحقق فرهنگ اقتصاد مقاومتي است
دومين دوره كلاس‌هاي آموزشي سرشماري عمومي كشاورزي برگزار شد
نخستين دوره آموزشي متصديان روابط عمومي و تبليغات شهرستان هاي استان مازندران
سامانه ثبت نام

اخبار سرشماري

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2813
 بازدید امروز : 80
 کل بازدید : 724809
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.5469
کلیه حقوق برای استانداری مازندران محفوظ است .