چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٣ صفحه اصليlخبرداخلیlتماس با ماlسرشماري كشاورزي
   
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 93 را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند
 • همايش معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري استان مازندران
  دكتر احساني: اين همايش به منظور معرفي زيرساختهاي اقتصادي و اجتماعي ايجاد شده از سوي دستگاه هاي اجرايي استان و همچنين شناساندن فرصت ها و اولويت هاي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف كشاورزي، گردشگري، صنعت و معدن، انرژي، حمل و نقل، عمران شهري و ديگر بخش ها به سرمايهگذاران خصوصي برگزار مي شود.

 • به زودي "كلينيك اقتصادي " در استان راه اندازي مي شود
  دكتر علي احساني گفت: طي راي زني و برنامه ريزي هاي انجام شده ، اجراي طرح هايي را در جهت حمايت از سرمايه گذاران و بنگاههاي اقتصادي استان در دستور كار قرار داده ايم.

 • نخستين جلسه " كلينيك اقتصادي" استان تشكيل شد
  احساني مساعدت بانك هاي استان براي گاز رساني به واحد هاي توليدي در راستاي استفاده بهينه از سوخت را ضروري دانست و بيان داشت: در شوراي هماهنگي بانكهاي استان نسبت به پيگيري و هماهنگي اين گونه موضوعات مهم اقدامات عاجل صورت گيرد.

 • جلسه هماهنگي ستاد اجرايي طرح سرشماري كشاورزي استان تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران به اهميت داده هاي آماري در راستاي برنامه هاي توسعه اي نيز اشاره و تصريح كرد: به دليل حساسيت مفرط اين طرح، نيازمند استفاده از ظرفيت رسانه ها نيز مي باشيم تا بدين ترتيب فرايند اطلاع رساني را در جهت اعتماد سازي در قشر هدف مهيا نماييم.

 • با شكل گيري پنجره واحد سرمايه گذاري، شاهد تسريع صدور مجوزهاي سرمايه گذاري خواهيم بود
  دكتر احساني:با تحقق اهداف فوق، عوامل دافعه در اين بخش حذف شده يا كاهش مي يابد تا بتوان در سايه تكريم سرمايه گذاران و تمركز درخواست هاي سرمايه گذاري علاوه بر كاهش زمان صدور مجوز، از تعلل در امور و طولاني شدن اين روند جلوگيري به عمل آمده و گام هاي بعدي در راستاي تشويق و جذب سرمايه گذاري در استان برداشته شود.

 • مبادلات تجاري مازندران با كشور هند در زمينه حمل و نفل كانتينري افزايش مي يابد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران اتصال بندر اميرآباد به بنادر آزاد جنوب كشور از طريق راه اندازي كريدور شمال- جنوب را يكي ديگر از راهكارهاي افزايش توان صادراتي آن دانست و تصريح كرد: مازندران دروازه فراملي كريدور شمال- جنوب محسوب شده و نقطه قوت آن ، وجود بندر اميرآباد مي باشد.

 • برگزاري كنفرانس گردشگري سلامت، زمينه ساز توسعه زير ساخت ها و صنعت درمان در مازندران
  دکتر احساني، برگزاري كنفرانس گردشگري سلامت را در جهت پايداري اين صنعت موثر خواند و بيان كرد: براي گسترش و توسعه تجارت كه از برنامه هاي محوري اقتصادي استان است، كشورهاي عضو اكو در اولويت هستند چون تعهدات في مابين دارند.

 • مازندران بسترهاي مناسب گردشگري سلامت را دارد
  استاندار مازندران با اعلام اینکه در کنار جاذبه های طبیعی، زیستی و محیطی، بهترین امکانات روز دنیا با مدیریت دو دانشگاه علوم پزشکی در قالب 43 بیمارستان و مراکز پر تعداد درمانی تخصصی و فوق تخصصی با تعرفه های حداقلی و بسیار پایین به مراجعان عرضه می‌شود، افزود: از مشخصات امکانات و ظرفیت های گردشگری پزشکی در مازندران می توان به فعالیت مراکز تخصصی درمانی جراحی قلب باز، سوختگی و جراحی ترمیمی، طب سنتی و مکمل، جراحی پلاستیک، مراکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری اشاره كرد.

 • نمایشگاه گردشگری سلامت در رامسر گشایش یافت
  با هدف شناساندن توانمندی های کشور و استان مازندران در زمینه گردشگری سلامت با حضور دكتر سلطاني فر معاون رئيس حمهور ، دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران و جمعي از مسئولين نمایشگاه گردشگری سلامت همزمان با نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در رامسر گشایش یافت .

 • بخش گردشگری قادر به تامین تمام نیازهای ارزی کشور است
  سلطانی فر چرخه مالی گردشگری در جهان را 6 هزار و 500 میلیارد دلار در سال برآورد کرد و گفت: درآمد ارزی حاصل از گردشگری در جهان در سال 2013 از محل جابه جایی بیش از یک میلیارد نفر، یکهزار و 250 میلیارد دلار بود که در کنار این درآمد تا 12 درصد برای کشورهای پذیرنده گردشگر اشتغال مستقیم ایجاد و بین هفت تا 10 درصد از درآمد ناخالص ملی آنها را نیز تامین کرده است.

 • توسعه گردشگری سلامت اشتغالزایی و درآمدزایی مازندران را به همراه دارد
  دكتر احساني: با اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دولت تدبیر و امید تعاملات بین کشورهای دنیا با ایران در حال افزایش است و به دنبال آن تمایل گردشگران به ویژه گردشگران سلامت برای حضور در کشورمان با توجه به تعرفه های مناسب خدمات درمانی را شاهد خواهیم بود.

 • ارایه خدمات گذرنامه ای و درمانی به کشورهای عضو اکو تسهیل می شود
  استاندار مازندران ادامه داد : دولت یازدهم بدنبال ایجاد شرایط آسان تر برای جذب سرمایه گذاری است و استانداری نیز برای جذب گردشگران خارجی بوِیژه در امر توریسم درمانی در مازندران خدمات ویژه حمایتی دارد.

 • "استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد "شبکه گردشگری سلامت اکو"
  ما هیئت‌های شرکت کننده از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در نخستین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اکو در رامسر با تاکید بر اهمیت بند E و N 2 عهدنامه ازمیر و ملحقات مربوط به چشم انداز 2015 اکو برای توسعه منطقه اکو به عنوان یک مقصد گردشگری تاکید می‌کنیم

 • به پايگاه نخست گردشگري سلامت، تبديل خواهيم شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران توجه به اقتصاد چند بعدي دانش بنيان با نگاه به صنعت نوين و مدرن و بحث گردشگري با توجه مضاعف به گردشگري سلامت را نيز مورد توجه قرار داد و در اين زمينه تصريح كرد: در صورتي كه دستگاههاي اجرايي ذيربط راهكارهاي اجرايي خود را در زمينه هاي مختلف ارائه كرده و در راستاي تحقق آن گام بردارند مي توان زمينه هاي توسعه استان را مهيا تر كرد.

 • سراي تجارت مازندران در آستراخان ايجاد مي شود
  استاندار مازندران با انتقاد از عدم فعالیت مطلوب و كارآمد دستگاه هاي اجرايي استان درجهت برطرف کردن موانع پیش روی صادرات، خاطر نشان ساخت: امروز تمام کشورهای دنیا برای صادرات به روسیه برنامه ریزی می‌کنند، ولی با وجود استقبال استاندار آستاراخان از محصولات مازندرانی ما همچنان بدون برنامه عمل می‌کنیم.

 • حمايت از صادرات، ممد حيات اقتصادي استان محسوب مي شود
  معاون استاندار حمايت همه جانبه از سرمايه گذاري را خواستار شد و تصريح كرد: نياز است كه بانكها نيز در اعطاي وام هاي بانكي نهايت تسامح را در پيش گرفته و با كاهش درصد سود دريافتي از تسهيلات اعطايي، صادر كنندگان را حمايت نمايند.

 • مديران نوآور، استان را از انزواي سرمايه گذاري برهانند
  دكتر علي احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران در اين نشست ضمن ارج نهادن به تلاشهاي خدمتگزاران عرصه توليد در استان گفت: يكي از وظايف خطير ما در بخش چوب و صنايع وابسته، بهره برداري از ذخاير چوب بدون وارد كردن خسارت به ذخاير جنگلي مي باشد كه در اين راه بايد با تدبير انديشي هاي مناسب راه توسعه فعاليت ها را در اين بخش هموار سازيم.

 • آماده ثبت نام از داوطلبان همكاري در اجراي طرح سرشماري عمومي كشاورزي هستيم
  مدير كل آمار ، اطلاعات و GIS استانداري مازندران همچنين گفت: داوطلبان براي اين منظور مي توانند با مراجعه به سايت مركز آمار ايران به آدرس www.amar.org.ir ابتدا در صفحه اصلي سامانه ثبت‌نام، شرايط و ضوابط را به دقت مطالعه و در صورت داشتن شرايط عنوان شده، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.

 • ذيحسابان دستگاههاي اجرايي به مثابه مشاوران مالي مديريت عمل نمايند
  احساني بر ضرورت اجراي كنترل و نظارت ادواري و مستمر مالي جهت بررسي عملكرد ساير دستگاههاي اجرايي از سوي اين اداره كل نيز تأكيد و خاطرنشان كرد: نظارت مستمر ،مميزي و آگاهي از عملكرد دستگاههاي اجرايي استان بر اقدامات بعدي آنان تأثيري شگرف داشته و ثمرات آن در مقطع زماني آتي ملموس خواهد بود.

 • حمايت از توليد، نويد بخش تحقق اهداف توسعه در استان خواهد بود
  معاون استاندار با اشاره به گشوده شدن فضاي جديد توسعه در استان تصريح كرد: راهبردهاي اساسي فضاي جديد توسعه در مازندران مدون گشته و بايد به جاي ارائه چالش ها در جلسات كارگروه، برنامه هاي دستگاههاي اجرايي در حوزه اشتغال و توليد ثروت، مصوب گردد تا براي انجام صحيح امور از آنها بهره برداري نمود.

 • شوراي راهبري طرح سرشماري عمومي كشاورزي تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، تفويض اختيار را يكي از اصول حاكم مديريتي امروز خواند و تصريح كرد: مديران دستگاههاي اجرايي در راستاي بهره گيري از ظرفيت ها و توان بالقوه كاركنان، آنان را در انجام امور مديريتي شريك كرده و خود به اهداف متعالي و آرمان هاي سازمان بيانديشند.

 • اکتشاف در هزار کیلومتر مربع
  وزیر با بیان اینکه چهار طرح توسعه ای در شرکات ذغال سنگ البرز مرکزی در دست اجرا است ، ادامه داد: اکتشاف در هزار کیلومتر مربع ، عملیات احداث ذغال شویی به ظرفیت 500 هزار تن ، طرح معدن ذغال سازی و ایجاد معدن جدید کردآباد به ظرفیت 230 هزار تن ذغال سنگ خام با اعتبار 98 میلیارد تومان و طرح ایجاد یک واحد کک سازی به ظرفیت 300 هزار تن ، بازیافت حرارتی سازگار با محیط زیست و تولید 25 مگاوات برق با اعتبار 685 میلیون ˈیوآن ˈ واحد پول چینˈ ازجمله برنامه های این شرکت است.

 

 
منو اصلی

 

فلاح استاندار مازندران تأكيد كرد؛
همه دستگاه هاي اجرايي نهايت همكاري را با عوامل اجرايي سرشماري كشاورزي انجام دهند
فلاح با بيان اينكه در دنياي امروز هر كار دقيق و درست بر پايه آمار صحيح انجام مي شود، تصريح كرد: حساسيت اين سرشماري بسيار بالاست چرا كه هر 10 سال يكبار انجام مي شود و آمار برآمده از اين سرشماري براي يك دهه پايه برنامه ريزي امنيت غذايي كشور خواهد بود.
 ١٨:٢٠ - يکشنبه ٩ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران:
فعاليت بخش خصوصي، رشد اقتصادی 8 درصدي در برنامه ششم را محقق خواهد كرد
استاندار مازندران بیان داشت : توسعه فعالیت های مربوط به بخش کشاورزی علاوه بر سود آوری و رونق اقتصادی منطقه ، در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه نقش مهم و اساسی دارد.
 ١٨:٠٣ - يکشنبه ٩ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت
کارخانه سیمان شهر کیاسر افتتاح شد
کارخانه سیمان کیاسر با ظرفیت اسمی 2 هزار و 200 تن در روز بخشی از سیمان مورد نیاز کشور را تامین می‌کند که با افتتاح این واحد تولیدی برای 300 نفر به صورت مستقیم و نیز برای 800 نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شد. براي احداث اين كارخانه تا كنون 250 ميليارد تومان از اعتبارات بخش خصوصي هزينه شده است .
 ٢١:٤٨ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت
همه دستگاهها در توسعه صنعت مازندران نقش آفرینی کنند
محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی واقع در سوادکوه استان مازندران در گفت و گو با خبرنگاران، با تاکید بر ضرورت ساماندهی و تک رقمی شدن ارز، گفت: به دلیل استفاده از نرخ ارز دولتی در واردات، تولیدات داخلی با مشکل مواجه شده اند.
 ١٠:٢٤ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزير صنعت در بازدیداز صنایع چوب و کاغذ مازندران تاكيد كرد
ضرورت توسعه صنعت بازیافت در کشور
وزیر صنعت تامین چوب به عنوان مواد اولیه تولید کاغذ را معضل اساسی این صنعت برشمرد و گفت : اجرای درست طرح و برنامه بهره برداری از جنگل نه تنها موجب احیا و بازسازی جنگل می شود ، بلکه افزایش تولید کاغذ داخلی را به همراه خواهد داشت.
 ١٠:١٧ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
نعمت زاده وزير صنعت و تجارت
بانکها با تغییر مسیر در خدمت تولید و صنعت قرار گیرند
حمد رضا نعمت زاده در بازديد از واحد صنعتی گروه بهمن در شهرک صنعتی بشل سواد کوه و در جمع مديريان و فعالان عرصه صنعت افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم همکاری بانکها با واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید فرمودند:
 ١٠:٠٩ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديد وزیر صنعت ، معدن و تجارت از شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی
اکتشاف در هزار کیلومتر مربع
وزیر با بیان اینکه چهار طرح توسعه ای در شرکات ذغال سنگ البرز مرکزی در دست اجرا است ، ادامه داد: اکتشاف در هزار کیلومتر مربع ، عملیات احداث ذغال شویی به ظرفیت 500 هزار تن ، طرح معدن ذغال سازی و ایجاد معدن جدید کردآباد به ظرفیت 230 هزار تن ذغال سنگ خام با اعتبار 98 میلیارد تومان و طرح ایجاد یک واحد کک سازی به ظرفیت 300 هزار تن ، بازیافت حرارتی سازگار با محیط زیست و تولید 25 مگاوات برق با اعتبار 685 میلیون ˈیوآن ˈ واحد پول چینˈ ازجمله برنامه های این شرکت است.
 ١٠:٠٠ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
نعمت زاده وزير صنعت و تجارت در ساري
راه حمایت از شالیکاران ، افزایش تعرفه واردات برنج است
وزیر از نبود الگوی مصرف صحیح برنج در میان خانوارهای ایرانی انتقاد کرد و اظهار داشت : مصرف برنج بین مردم بهینه نیست و همین امر سبب می شود تا با اسراف در مصرف این محصول راهبردی ، همچنان وارد کننده باشیم.
 ٠٩:٣٠ - جمعه ٧ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران
شوراي راهبري طرح سرشماري عمومي كشاورزي تشكيل شد
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، تفويض اختيار را يكي از اصول حاكم مديريتي امروز خواند و تصريح كرد: مديران دستگاههاي اجرايي در راستاي بهره گيري از ظرفيت ها و توان بالقوه كاركنان، آنان را در انجام امور مديريتي شريك كرده و خود به اهداف متعالي و آرمان هاي سازمان بيانديشند.
 ٠٧:٤٦ - پنج شنبه ٦ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني خطاب به مديران دستگاههاي اجرايي استان:
حمايت از توليد، نويد بخش تحقق اهداف توسعه در استان خواهد بود
معاون استاندار با اشاره به گشوده شدن فضاي جديد توسعه در استان تصريح كرد: راهبردهاي اساسي فضاي جديد توسعه در مازندران مدون گشته و بايد به جاي ارائه چالش ها در جلسات كارگروه، برنامه هاي دستگاههاي اجرايي در حوزه اشتغال و توليد ثروت، مصوب گردد تا براي انجام صحيح امور از آنها بهره برداري نمود.
 ٠٧:٣٨ - پنج شنبه ٦ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران
چهار طرح عمراني در شهرستان محمودآباد به بهره برداري رسيد
احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در حاشيه بهره برداري از اين طرح ها گفت: محمودآباد يكي از مهمترين شهرستان هاي استان در زمينه جذب گردشگر محسوب شده و زير ساخت هاي آن نيازمند همت همه جانبه مسئولين مي باشد.
 ١٨:٠٨ - چهارشنبه ٥ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
ذيحسابان دستگاههاي اجرايي به مثابه مشاوران مالي مديريت عمل نمايند
آماده ثبت نام از داوطلبان همكاري در اجراي طرح سرشماري عمومي كشاورزي هستيم
مديران نوآور، استان را از انزواي سرمايه گذاري برهانند
حمايت از صادرات، ممد حيات اقتصادي استان محسوب مي شود
سامانه ثبت نام

اخبار سرشماري

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2764
 بازدید امروز : 133
 کل بازدید : 712047
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 2.0781
کلیه حقوق برای استانداری مازندران محفوظ است .