يکشنبه ٠٤ آبان ١٣٩٣ صفحه اصليlخبرداخلیlتماس با ماlسرشماري كشاورزي
   
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 93 را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند
 • جلسه هماهنگي ستاد اجرايي طرح سرشماري كشاورزي استان تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران به اهميت داده هاي آماري در راستاي برنامه هاي توسعه اي نيز اشاره و تصريح كرد: به دليل حساسيت مفرط اين طرح، نيازمند استفاده از ظرفيت رسانه ها نيز مي باشيم تا بدين ترتيب فرايند اطلاع رساني را در جهت اعتماد سازي در قشر هدف مهيا نماييم.

 • شوراي راهبري طرح سرشماري عمومي كشاورزي تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، تفويض اختيار را يكي از اصول حاكم مديريتي امروز خواند و تصريح كرد: مديران دستگاههاي اجرايي در راستاي بهره گيري از ظرفيت ها و توان بالقوه كاركنان، آنان را در انجام امور مديريتي شريك كرده و خود به اهداف متعالي و آرمان هاي سازمان بيانديشند.

 • پاسخگويي به استعلام طرح هاي سرمايه گذاري در استان داراي پروسه اي طولاني مي باشد
  علي احساني در اين جلسه گفت: پاسخگويي به استعلام طرح هاي سرمايه گذاري در استان داراي پروسه اي طولاني مي باشد كه برازنده استان نبوده و در همين راستا دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط برای توسعه استان موظف هستند ظرف مدت یک هفته الی10 روز پاسخ اولیه و پاسخ نهایی را نيز در كمتراز یک ماه به متقاضيان سرمايه گذاري ارائه نمايند در غیر این صورت برابر قانون رفتار خواهد شد

 • دولت در مسیر سرمایه گذاری، همراه سرمایه گذاران خواهد بود
  استاندار از دیگر اقدامات به انجام تفاهماتی با شرکت های داخلی سرمایه گذاری چون بنیاد برکت و شرکت سرمایه گذاری بیمه تامین اجتماعی (شستا) اشاره کرد و عنوان داشت: تنها بنیاد برکت بالغ بر 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان را تعهد کرده است که در صورت توافق تا 300 میلیارد تومان قابل افزایش خواهد بود.

 • طرح پنجره واحد تجاری در استان‌ها ایجاد می‌شود/دوران اختلافات سیاسی بین مسوولان تمام شد
  وزیر کشور با اشاره به اینکه نتوانستیم به اهداف برنامه پنجم در ارتقای ضریب بهره ‌وری در کشور دست یابیم، گفت: برای تسهیل در امور سرمایه‌گذاری، طرح پنجره واحد تجاری در استان‌ها ایجاد می شود.

 • استاندار مازندران در همايش فرصتهاي سرمايه گذاري مازندران
  نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مجتمع رفاهی نفت محمود‌آباد آغاز شد.

 • منابع صندوق توسعه ملی نباید در حوزه دولتی استفاده شود
  دكتر لاريجاني با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این همایش گفت: امیدواریم با این اقدام زمینه‌های سرمایه‌گذاری روشن در اختیار کارآفرینان قرار گیرد و توصیه می‌شود در این همایش اشکالات جدی بررسی و دسته‌بندی شود تا آسیب‌های شرایط کسب و کار تسهیل و مدون شود.

 • رئیس ستاد اولین همایش سرمایه گذاری در مازندران، میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در برنامه پنجم توسعه استان را 430 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
  دکتراحسانی: تشويق توسعه فرهنگ سرمايه‌گذاري، جذب و جلب سرمايه‌هاي داخلي و خارجي، امنيت سرمايه‏ گذاري، تقويت و تحكيم حجم و كيفيت سرمايه‌گذاري، كمك به افزايش ظرفيت‌‌هاي توليد و بهبود كارايي و بهره‏وري سرمايه، حمايت از سرمايه گذاران در جهت ايجاد و توسعه صنايع با مقیاس مناسب و كمك به بهبود كيفيت توليدات و خدمات، كمك درانجام سرمايه‏گذاري‌هاي لازم به منظور ارتقاء ظرفيت صادرات محصولات و فرآورده‏هاي كشاورزي و ساير توليدات در چارچوب اصول توسعه پايدار موجب ارتقاي شاخص‏هاي اقتصادي استان مي‏گردد.

 • كاهش تورم، رشد اقتصادي و ارتقاء سرمايه گذاري محورهاي مهم بودجه سال آينده محسوب مي شوند
  علی احسانی معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار در اين جلسه با اشاره به لزوم كاهش نرخ تورم تا پايان سالجاري از تشکیل ستاد توسعه فضای سبز و نهالکاری در استان نيز خبر داد و گفت: بر اساس شكل گيري شوراي عالي فضاي سبز در استان نيز ، باز پيرايي و ساماندهي فضاي سبز شهري و مناطق پر جمعيت روستايي در دستور كار قرار گرفته است.

 • مجوز استخدام 307 نظر از فرزندان شهید و جانبازان بالای پنجاه درصد استان صادر شد
  ولي پور در ادامه نسبت به کلیه دستگاههای اجرایی مشمول نظام بودجه هزینه ای گفت: جذب و استخدام نیروی انسانی كه به عنوان مهمترين سرمايه هاي كشور در ابعاد مختلف بخصوص توليد و خدمات محسوب مي شوند؛ در سالهای گذشته بدون در نظر گرفتن تأمین اعتبار در دستگاههای اجرایی بلا تکلیف مانده بود كه در سالجاری در دستور کار جدی قرار گرفته است .

 • بايد براي سرمایه‌گذاران واقعي ، فرش قرمز پهن كنيم
  دكتر احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار گفت: راه اندازي کلینیک اقتصادي یکی از راهکارهای اساسی رفع مشکلات اقتصادی از طریق مراجع قانونی است و از آنجايي كه مازندران از جمله استان هايي محسوب مي شود كه بیش از 95 درصد بنگاه‌های اقتصادي آن جزو بنگاههاي كوچك و متوسط محسوب مي شوند؛ برای حمایت از اشتغال در اين بنگاه‌ها نیازمند حمایت جدی مسئولين و متوليان امر مي باشيم.

 • تفاهم نامه مشترك بين استانداري مازندران و سرمايه گذار كويتي
  ربيع فلاح استاندار مازندران در جمع خبرنگاران رسانه هاي مختلف كويت در فرمانداري بابل به ضرورت گسترش و توسعه همكاري هاي اقتصادي بين كشورهاي اسلامي و همسايه اشاره كرد و گفت: قوانين مربوط به حمايت از سرمايه گذاران خارجي در ايران توسط مجلس شوراي اسلامي تصويب شده ، بسيار شفاف و روشن بوده و سرمايه گذاران با اطمينان مي توانند در حوزه هاي مختلف ايران به عنوان يكي از امن ترين كشور هاي جهان سرمايه گذاري كنند.

 • رانندگان تور رالي خزر وارد مازندران شدند
  ، دكتر احساني در خصوص ورود رانندگان تور رالي به استان گفت: تعداد 11 راننده اين تور كه با پيام صلح و دوستي به كشورهاي حاشيه درياي خزر مسافرت مي كنند در تاريخ پانزدهم مهر مطابق با هفتم اكتبر آستراخان را ترك نموده و 21 مهرماه از مرز تركمنستان وارد استان گلستان شدند.

 • سامانه ديجيتال شيرگاه،‌آلاشت و ورسك به طور همزمان افتتاح شد
  معاون استاندار با اشاره به نقش بي بديل مردم سوادكوه در عرصه هاي مختلف و مواجه بودن آنان با بخش عظيمي از محروميت ها اذعان داشت: افتتاح اين طرح و پروژه هايي از اين دست در راستاي توسعه ي اين منطقه مورد تفقد ويژه قرار گرفته تا با بهره مند شدن اقشار مختلف مردم بخصوص جوان، شاهد ارتقاء سطح دانش، اطلاعات سياسي ، اجتماعي و در نهايت ، توسعه ي آن باشيم.

 • زمينه حضور سرمایه گذاران ترکیه در استان مازندران فراهم است
  معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار وجود زیرساخت‌هایی از قبيل سه فرودگاه، سه بندر، جاده و ريل را از ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، خدمات و بازرگاني برشمرد و بيان داشت: بدليل قرار گرفتن كشور ايران در كريدور اقتصادي شمال - جنوب ، همجواري با كشورهاي CIS و كشورهاي عضو شانگهای زمينة سرمايه‌گذاري در استان دوچندان شده است.

 • سرانه فضاي سبز عمومي استان، كمتر از سه متر مربع است
  ايرج ولي پور مدير كل برنامه ريزي و بودجه معاونت برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران در خصوص توسعه فضاي سبز و ضرورت احقاق سياست هاي آن گفت: استان مازندران به رغم مواهب طبيعي خدادادي اعم از جنگل و ساير چشم اندازهاي طبيعي ديگر از منظر فضاي سبز عمومي در مقايسه با استاندارد فضاي سبز محيط زيست سازمان ملل متحد كه 20 تا 25 متر مربع بوده و استاندارد فضاي سبز كشور كه 7 تا 12 متر مربع مي باشد؛ از سهم سرانه پاييني برخوردار بوده و تنها حدود سه متر مربع را به خود اختصاص داده است.

 • نيازمند سرمايه گذاري در حوزه اقامتگاهي هستيم
  معاون استاندار: بانكها از حداكثر اختيارات قانوني خويش در راستاي شناسايي بنگاههاي خوشنام و ارائه زمان تنفس و تقسيط مجدد براي توليدكنندگان بدهكار بهره گيري نمايند تا در فرايند توسعه ي امور سرمايه گذاري، موفق تر عمل نماييم.

 • برنامه هاي حضور هيأت تجاري كشور عمان در مازندران
  اين هيأت تجاري، شامگاه دوشنبه در شهرستان نور، مورد استقبال مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي و بين الملل استانداري و همچنين رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران قرار گرفته و صبح روز بعد در حضور مديران دستگاههاي اجرايي و تشكل هاي استان به صورت متقابل و مستقيم با تجار و صادر كنندگان به مذاكره پرداخته و از شركت لبني كاله بازديد به عمل خواهند آورد.

 • نشست مشترك استاندار و معاون استاندار با نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي
  بررسي مشكلات استاني

 • وجود ذخائر عظيم معدني، مازندران را به رنگين كماني از معادن تبديل كرده است
  محمود احمدي مديركل هماهنگي اقتصادي و امور بين الملل استانداري مازندران در اين نشست گفت: مازندران از جمله استانهاي ممتاز در توليد محصولات كشاورزي محسوب مي شود كه در توليد برخي از محصولات كشاورزي نظير برنج، مركبات، كيوي،گل و گياهان زينتي، جوجه يكروزه، گوشت سفيد، ماهيان گرمابي و برخي محصولات ديگر حائز مقام نخست كشوري مي باشد.

 • پرواز های مستقیم از ساری به کشورهای عربی برقرار می شود
  فلاح با بیان اینکه مذاکرات عملی و سازنده ای از طریق هیئت های تجاری عمان در استان منعقد می شود، افزود: مازندران ارتباط خوبی با کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و هر هفته شاهد پروازهای مستقیم از بحرین هستیم.

 • نخستین جشنواره ملی عسل در مازندران برگزار شد
  علی احسانی با بیان اینکه باغداران در کنار فعالیت کشاورزی می توانند به زنبورداری نیز بپردازند، ادامه داد: گونه های مختلف گیاهی در منابع طبیعی زمینه را برای زنبور داری فراهم کرده است.

 

 
منو اصلی

 

احساني در ديدار با هيأت سرمايه گذاري ايتاليا
توسعه ريلي در نوار ساحلي استان ، مورد توجه ويژه ماست
معاون برنامه ريزي و اشتغال:بهره‌مندی استان از سه فرودگاه بین المللی و سه بندر مهم اقتصادی در مسیر کریدور شمال- جنوب را نيز يكي از مزيت هاي شايان توجه استان ذكر و تصريح كرد: با توجه به اينكه در تولید 12 محصول، رتبه برتر کشور را دارا هستيم از طریق بهره برداري بهينه از این کریدور می توانيم زمینه توسعه اقتصادی را در منطقه فراهم نماييم.
 ١٥:٢٦ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار خبر داد؛
6 تفاهم نامه بین هیئت عمانی و استان مازندران امضا شد
دكتر احساني گفت: در پی سه روز دیدار هیئت بازرگانی کشور عمان از مازندران و بازدید از ظرفیتها و توانمندی های استان، 6 تفاهم نامه بین هیئت بازرگانی عمان و فعالان اقتصادی مازندران امضا شد.
 ١٨:٥٤ - جمعه ٢ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران:
نخستین جشنواره ملی عسل در مازندران برگزار شد
علی احسانی با بیان اینکه باغداران در کنار فعالیت کشاورزی می توانند به زنبورداری نیز بپردازند، ادامه داد: گونه های مختلف گیاهی در منابع طبیعی زمینه را برای زنبور داری فراهم کرده است.
 ١٦:٣٧ - جمعه ٢ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
استاندار در دیدار با هیات تجاری عمان:
پرواز های مستقیم از ساری به کشورهای عربی برقرار می شود
فلاح با بیان اینکه مذاکرات عملی و سازنده ای از طریق هیئت های تجاری عمان در استان منعقد می شود، افزود: مازندران ارتباط خوبی با کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و هر هفته شاهد پروازهای مستقیم از بحرین هستیم.
 ٠٨:٥٦ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمدي در ديدار با هيأت تجاري كشور عمان:
وجود ذخائر عظيم معدني، مازندران را به رنگين كماني از معادن تبديل كرده است
محمود احمدي مديركل هماهنگي اقتصادي و امور بين الملل استانداري مازندران در اين نشست گفت: مازندران از جمله استانهاي ممتاز در توليد محصولات كشاورزي محسوب مي شود كه در توليد برخي از محصولات كشاورزي نظير برنج، مركبات، كيوي،گل و گياهان زينتي، جوجه يكروزه، گوشت سفيد، ماهيان گرمابي و برخي محصولات ديگر حائز مقام نخست كشوري مي باشد.
 ١٧:١٣ - چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٠٦ - سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار تشريح كرد؛
برنامه هاي حضور هيأت تجاري كشور عمان در مازندران
اين هيأت تجاري، شامگاه دوشنبه در شهرستان نور، مورد استقبال مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي و بين الملل استانداري و همچنين رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران قرار گرفته و صبح روز بعد در حضور مديران دستگاههاي اجرايي و تشكل هاي استان به صورت متقابل و مستقيم با تجار و صادر كنندگان به مذاكره پرداخته و از شركت لبني كاله بازديد به عمل خواهند آورد.
 ١٣:٤١ - دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احسانی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران:
نيازمند سرمايه گذاري در حوزه اقامتگاهي هستيم
معاون استاندار: بانكها از حداكثر اختيارات قانوني خويش در راستاي شناسايي بنگاههاي خوشنام و ارائه زمان تنفس و تقسيط مجدد براي توليدكنندگان بدهكار بهره گيري نمايند تا در فرايند توسعه ي امور سرمايه گذاري، موفق تر عمل نماييم.
 ١٥:٥١ - يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدير كل برنامه ريزي و بودجه استانداري مازندران خبر داد؛
سرانه فضاي سبز عمومي استان، كمتر از سه متر مربع است
ايرج ولي پور مدير كل برنامه ريزي و بودجه معاونت برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران در خصوص توسعه فضاي سبز و ضرورت احقاق سياست هاي آن گفت: استان مازندران به رغم مواهب طبيعي خدادادي اعم از جنگل و ساير چشم اندازهاي طبيعي ديگر از منظر فضاي سبز عمومي در مقايسه با استاندارد فضاي سبز محيط زيست سازمان ملل متحد كه 20 تا 25 متر مربع بوده و استاندارد فضاي سبز كشور كه 7 تا 12 متر مربع مي باشد؛ از سهم سرانه پاييني برخوردار بوده و تنها حدود سه متر مربع را به خود اختصاص داده است.
 ١٥:٤٤ - يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران:
زمينه حضور سرمایه گذاران ترکیه در استان مازندران فراهم است
معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار وجود زیرساخت‌هایی از قبيل سه فرودگاه، سه بندر، جاده و ريل را از ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، خدمات و بازرگاني برشمرد و بيان داشت: بدليل قرار گرفتن كشور ايران در كريدور اقتصادي شمال - جنوب ، همجواري با كشورهاي CIS و كشورهاي عضو شانگهای زمينة سرمايه‌گذاري در استان دوچندان شده است.
 ٠٩:١٥ - يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران
سامانه ديجيتال شيرگاه،‌آلاشت و ورسك به طور همزمان افتتاح شد
معاون استاندار با اشاره به نقش بي بديل مردم سوادكوه در عرصه هاي مختلف و مواجه بودن آنان با بخش عظيمي از محروميت ها اذعان داشت: افتتاح اين طرح و پروژه هايي از اين دست در راستاي توسعه ي اين منطقه مورد تفقد ويژه قرار گرفته تا با بهره مند شدن اقشار مختلف مردم بخصوص جوان، شاهد ارتقاء سطح دانش، اطلاعات سياسي ، اجتماعي و در نهايت ، توسعه ي آن باشيم.
 ١٦:١٢ - شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
رانندگان تور رالي خزر وارد مازندران شدند
تفاهم نامه مشترك بين استانداري مازندران و سرمايه گذار كويتي
بايد براي سرمایه‌گذاران واقعي ، فرش قرمز پهن كنيم
مجوز استخدام 307 نظر از فرزندان شهید و جانبازان بالای پنجاه درصد استان صادر شد
سامانه ثبت نام

اخبار سرشماري

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2930
 بازدید امروز : 94
 کل بازدید : 749550
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.9844
کلیه حقوق برای استانداری مازندران محفوظ است .