شنبه ٢٩ آذر ١٣٩٣ صفحه اصليlخبرداخلیlتماس با ماlسرشماري كشاورزي
   
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 93 را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند
 • شوراي راهبري طرح سرشماري عمومي كشاورزي تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، تفويض اختيار را يكي از اصول حاكم مديريتي امروز خواند و تصريح كرد: مديران دستگاههاي اجرايي در راستاي بهره گيري از ظرفيت ها و توان بالقوه كاركنان، آنان را در انجام امور مديريتي شريك كرده و خود به اهداف متعالي و آرمان هاي سازمان بيانديشند.

 • پاسخگويي به استعلام طرح هاي سرمايه گذاري در استان داراي پروسه اي طولاني مي باشد
  علي احساني در اين جلسه گفت: پاسخگويي به استعلام طرح هاي سرمايه گذاري در استان داراي پروسه اي طولاني مي باشد كه برازنده استان نبوده و در همين راستا دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط برای توسعه استان موظف هستند ظرف مدت یک هفته الی10 روز پاسخ اولیه و پاسخ نهایی را نيز در كمتراز یک ماه به متقاضيان سرمايه گذاري ارائه نمايند در غیر این صورت برابر قانون رفتار خواهد شد

 • آمار متقن، زمينه ساز برنامه ريزي و توسعه محسوب مي شود
  معاون استاندار ادامه داد: اين امر به اندازه اي حائز اهميت است که بسیاری از صاحبنظران توسعه ، اطلاعات آماری را زیر بنای همه برنامه ریزی ها به شمار آورده ، استفاده از این ابزار اساسی و مطمئن را به نحوی مورد توجه قرار داده و میزان توسعه یافتگی کشورها را داراي ارتباطي تنگاتنگ با حجم و کیفیت آمار و اطلاعات تولید شده مطرح كرده اند؛ بنابراين الزام پرداختن به اهميت نقش آمار در برنامه ريزي هاي راهبردي، امري ضروري و اجتناب ناپذير است.

 • مازندران، خاستگاه گیاهان دارویی در کشور محسوب می شود
  علی احسانی معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در نشست توسعه کشت گیاهان دارویی استان گفت: بیش از 450 گونه گیاه دارويي در استان شناسايي شده و مازندران ،خاستگاه گیاهان دارویی در کشور محسوب می شود.

 • نمايشگاه توانمنديهاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در روسيه که این نمايشگاه پنجمين نمايشگاه از ايران
  رئيس هيئت دولت آستراخان هم در اين مراسم گفت : جمهوري اسلامي ايران نه فقط شريك اقتصادي و سياسي روسيه بلكه دوست بزرگ ما است. الكسي ماركوف خاطر نشان كرد : با ميزباني اين نمايشگاه قصد داريم روابط دو كشور بيشتر افزايش يابد. اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام میگردد

 • در نشست هيئت اقتصادي و تجاري جمهوري اسلامي ايران با هيئت دولت آستراخان دو طرف در زمينه‌ي تشكيل كارگروه كشاورزي به توافق رسيدند.
  احسانی، خاطر نشان ساخت: کاهش تعرفه های واردات کالاهای آستراخان با استان های شمالی، حل مشکل تأمین زمین سرای تجاری ایران و برقراری پرواز هوایی، افزایش همکاری های رسانه ای، خطوط کشتیرانی و توریسم درمانی و تسهیل در صدور روادید از مباحث مورد بحث دو طرف بود

 • آستراخان دروازه ي ورود كالاهاي ايراني به روسيه است
  احساني، افزود: بندر ساليانكا با ظرفيت تخليه و بارگيري سالانه دو ميليون تن كالا داراي پنج پست اسكله است و كشتي هاي ايراني مي توانند همزمان از اين سه پست اسكله بارگيري نمايند / بندر ساليانكا داراي سيلوهاي ذخيره غلات به ظرفيت 12 هزار تن است كه در آينده نزديك به 80 هزار تن افزايش مي يابد

 • توافقات اخیر، مسیر فعالیت تجار دو کشور را هموارتر خواهد کرد
  معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران تصریح کرد: در راستای هر چه پربار تر شدن این مراودات تجاری، برای خریداران کالاهای ایرانی در کشور روسیه، LC صادر شده و حتی به فعالان اقتصادی و ایرانیانی که نسبت به تأسیس شرکت در کشور روسیه اقدام نموده و در آستراخان ، ثبت شرکت نمایند؛ پس از اخذ اسناد مورد قبول، وام سرمایه در گردش با نرخ 14/5 تا 15/5درصد پرداخت می گردد.

 • به زودی سرای تجاری ایران در آستراخان تأسیس می شود
  دکتر احسانی:طبق برنامه ریزی های انجام شده ، به زودی گروهی ویژه با محوریت اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی استان مازندران به استان آستراخان اعزام می گردد تا در کوتاه ترین زمان ، اقدامات لازم در خصوص احداث سرای تجاری ایران در روسیه صورت پذیرد.

 • گسترش صادرات ، يكي از محورهاي بنيادين توسعه استان محسوب مي شود
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، مجانبت صنعت با بخشهاي كلان كشاورزي در استان با شرط توجه به محيط زيست را زمينه ساز ايجاد و رونق فعاليت هاي مبتني بر پتروشيمي دانست و تصريح كرد: در سفر اخير به كشور روسيه و حضور در استان آستراخان و در پي مذاكرات چند روزه، زمينه هاي فعاليت صادراتي مازندران با اين كشور افزايش يافته و به زودي شاهد اارتقاء سطح مراودات تجاري استان با آستراخان خواهيم بود.

 • برگزاري نمايشگاههاي تخصصي ، افزايش فعاليت هاي توسعه محور را رقم خواهد زد
  احساني در اين ديدار نمايشگاهها را مأمني براي ارائه توانمنديهاي توليد كنندگان و يكي از زيرساخت هاي توسعه صادرات و سرمايه گذاري ذكر كرد و گفت: نمايشگاهها، جاذب بخش خصوصي بوده و مديران با حضور در اين اماكن مي توانند تعاملي وافر با توليدكنندگان برقرار و از طريق آشنايي با ظرفيت هاي هر بخش، سياست گذاري هاي كلان اقتصادي را اعمال نمايند.

 • كاهش نابرابري استانها و توازن منطقه اي از اهداف اصلي برنامه ششم توسعه است
  معاون استاندار با تأکید بر اینکه مسئولان دستگاههاي اجرايي در حوزه اشتغال برنامه مدونی را ارائه دهند تا در برنامه ششم مشکل اشتغال در استان کاهش یابد؛ اضافه کرد: در برنامه ششم بايد حداكثر بهره برداري از قابليت ها در جهت تحقق رشد اقتصادي بر اساس شاخص هاي تعيين كننده مزيت هاي نسبي منطقه در بخش صنعت و معدن، كشاورزي و خدمات با رعایت نکات زیست‌ محیطی لحاظ گردد.

 • مشارکت در امر سرمایه‌گذاری؛ تسريع تولید و توسعه اشتغال
  احساني در اين جلسه كه از جمله جلسات سلسله وار كلينيك اقتصادي محسوب شده و به منظور حمايت از سرمايه گذاري و توسعه اشتغال تشكيل مي شود؛ گفت: الگوي تعاملي مؤسسات مالي و اعتباري بويژه بانكها با بنگاههاي اقتصادي و توليدي با حمايت و نظارت نمايندگان دولت در استان، زمينه ساز مشاركت گسترده و مؤثر فعالان اقتصادي، تشكل هاي توليدي، كارآفرينان و سرمايه گذاران براي توسعه سرمايه گذاري و ارتقاء سطح معيشت مردم استان و كاهش نرخ بيكاري است.

 • درآمدهای مالیاتی استان در تابستان سالجاري نسبت به فصل مشابه سال قبل، بيش از 84 درصد افزایش داشته است
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران، عدم وجود بانك اطلاعاتي دقيق و پويا و همچنين كمبود نيروي انساني در بخش امور مالياتي را برخي از نقاط ضعف اين بخش خواند و تصريح كرد: درآمدهای مالیاتی مازندران در فصل تابستان سال93 بالغ بر 2461 میلیارد ريال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل، بيش از 85 درصد افزایش داشته است.

 • سرمایه‌گذاران در مازندران از كاهش نرخ مالیاتی برخوردار می‌شوند
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، به لزوم توجه سرمايه گذار بخش خصوصي در راستاي بهره گيري از منابع طبيعي در بخش گردشگري سلامت نيز تأكيد و تصريح كرد: نياز است تا مجری اين طرح، برنامه اجرایی خود را به صورت شفاف به مسئولان استانی و اجرایی کشور ارائه دهد تا مجوز لازم از مسئولان دریافت و اقدانات نهايي آن به انجام برسد.

 • شورای روابط خارجی در استان تشكيل مي شود
  معاون استاندار در اين جلسه گفت: در چارچوب مصالح كلي نظام و با هدف انسجام فعاليت هاب برون مرزي، برنامه ریزی مناسب ، پرهیز از موازی کاری دستگاهها و همچنين رعايت منافع ملي، شوراي روابط خارجي در استان مازندران تشكيل خواهد شد.

 • ستاد هماهنگي تجارت فرامرزي در مازندران تشكيل شد
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به لزوم الكترونيكي كردن كليه فعاليت هاي گمركي در استان تصريح كرد: دستگاههاي تابعه و وابسته اين بخش با مسئوليت اداره كل گمركات بايد در جهت توسعه تجارت فرامرزي همكاري نمايند تا در سايه تعامل دوجانبه ميان دستگاههاي مرتبط ، ساده سازي تشريفات و غير رقابتي كردن قيمت هاي حمل و نقل ترانزيتي توفيقات مورد انتظار كسب گردد.

 • میزان سپرده های دیداری مردم نزد بانک ها 10درصد افزایش یافته است
  معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران افزود: بیشترین همت این کلینیک بر این است که حمایت بیشتری از واحدهای فعال که دارای اشتغال پایدار هستند، داشته و سایر بنگاه های دیگر را که بتوانند تعامل لازمه را ایجاد کنند، در جهت احیای مجدد آنها همکاری داشته باشند.

 • حمايت از بخش كشاورزي و تثبيت درآمدهاي كشاورزان از دغدغه هاي دولت تدبير و اميد است
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در ادامه كل اعتبارات استاني ابلاغ شده تاكنون را ملبغ 5233 ميليارد ريال اعلام و اذعان كرد: از اين ميزان تخصيص اعتبارات استاني 75 درصد، طرح هاي ويژه استاني 65/5 درصد، اعتبارات حوادث ماده 10 قانون 35 درصد و ماده 12 قانون 26 درصد، بند الف تبصره 22 قانون بودجه 40 درصد، ماده 23 قانون رسيدگي به جرائم و تخلفات رانندگي 100 درصد و طرح هاي مربوط به سفر رهبري نيز 100 درصد بوده است.

 • گره هایی که در حوزه اقتصادی وجود دارد باید رفع کنیم.
  دکتر احسانی: شاخص های اعتماد مردمی مردم با نظام و دولت گره خورده است و رسانه ها نیز باید در راستای سیاستهای توسعه و پیشرفت استان گام بردارند.

 • تاكنون در دولت تدبير و اميد، توفيقات شايان توجهي كسب شده است
  معاون استاندار ترویج فرهنگ کارآفرینی در پیشبرد امور را نيز بسیار مهم دانست و تصريح كرد: ماحصل این تفکر، تسهیل سرمایه‌گذاری و اشتغال در استان، به حداقل رسیدن فرایند مراحل سرمایه‌گذاری، جذب پس‌اندازهای مردم و استفاده از این پس‌اندازها در سرمایه‌گذاری‌های مولد بوده است.

 • بازنگري چشم انداز توسعه شمال كشور در برنامه ششم
  معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به حوزه كشاورزي در اين منطقه گفت: کشاورزی می‌بایست با دیدگاه توسعه پایدار و با رویکرد کشاورزی صنعتی و تجاری باشد. توسعه مكانيزاسيون كشاورزي و استفاده از فناوريهاي نوين، بيو تكنولوژي و نانو تكنولوژي در توليد و فرآوري محصولات كشاورزي و انجام تحقيقات بنيادي، توسعه‌اي و كاربردي مد نظر می‌باشد.

 

 
منو اصلی

 

 احساني در بازديد از دهكده نياوران ساري:
عدم تفكيك مديريت و مالكيت در ارتقاء و بهره وري از سرمايه بسيار مهم است
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، همخوانی انجام فعالیت های اقتصادی با مقوله زیست محیطی را حائز اهميت دانست و تصريح كرد: اگر تغییر کاربری زمین در مازندران تحت عنوان سرمایه گذاری منجر به فعالیت اقتصادی مولد نشود به معنای تضییع حقوق ملت بوده و انجام آن ظلم به مردم محسوب مي شود. معاون استاندار مازندران با بیان اینکه سؤ مديريت در امر سرمایه گذاری در دولت یازدهم معنایی ندارد؛ گفت :
 ١٠:٥١ - پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور معاونين برنامه ريزي و اشتغال سه استان شمالي انجام شد؛
بازنگري چشم انداز توسعه شمال كشور در برنامه ششم
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به حوزه كشاورزي در اين منطقه گفت: کشاورزی می‌بایست با دیدگاه توسعه پایدار و با رویکرد کشاورزی صنعتی و تجاری باشد. توسعه مكانيزاسيون كشاورزي و استفاده از فناوريهاي نوين، بيو تكنولوژي و نانو تكنولوژي در توليد و فرآوري محصولات كشاورزي و انجام تحقيقات بنيادي، توسعه‌اي و كاربردي مد نظر می‌باشد.
 ١٦:٤٦ - سه شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در جلسه تنظيم بازار استان مازندران:
تاكنون در دولت تدبير و اميد، توفيقات شايان توجهي كسب شده است
معاون استاندار ترویج فرهنگ کارآفرینی در پیشبرد امور را نيز بسیار مهم دانست و تصريح كرد: ماحصل این تفکر، تسهیل سرمایه‌گذاری و اشتغال در استان، به حداقل رسیدن فرایند مراحل سرمایه‌گذاری، جذب پس‌اندازهای مردم و استفاده از این پس‌اندازها در سرمایه‌گذاری‌های مولد بوده است.
 ١٦:٣٦ - دوشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در شوراي هماهنگي مديريت بحران استان:
حمايت از بخش كشاورزي و تثبيت درآمدهاي كشاورزان از دغدغه هاي دولت تدبير و اميد است
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در ادامه كل اعتبارات استاني ابلاغ شده تاكنون را ملبغ 5233 ميليارد ريال اعلام و اذعان كرد: از اين ميزان تخصيص اعتبارات استاني 75 درصد، طرح هاي ويژه استاني 65/5 درصد، اعتبارات حوادث ماده 10 قانون 35 درصد و ماده 12 قانون 26 درصد، بند الف تبصره 22 قانون بودجه 40 درصد، ماده 23 قانون رسيدگي به جرائم و تخلفات رانندگي 100 درصد و طرح هاي مربوط به سفر رهبري نيز 100 درصد بوده است.
 ١٦:٢٨ - دوشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی احسانی در دوازدهمین جلسه کلینیک اقتصادی غرب مازندران
میزان سپرده های دیداری مردم نزد بانک ها 10درصد افزایش یافته است
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران افزود: بیشترین همت این کلینیک بر این است که حمایت بیشتری از واحدهای فعال که دارای اشتغال پایدار هستند، داشته و سایر بنگاه های دیگر را که بتوانند تعامل لازمه را ایجاد کنند، در جهت احیای مجدد آنها همکاری داشته باشند.
 ١٤:٠٥ - جمعه ٢١ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران :
گره هایی که در حوزه اقتصادی وجود دارد باید رفع کنیم.
دکتر احسانی: شاخص های اعتماد مردمی مردم با نظام و دولت گره خورده است و رسانه ها نیز باید در راستای سیاستهای توسعه و پیشرفت استان گام بردارند.
 ١٤:١١ - پنج شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران خبر داد؛
ستاد هماهنگي تجارت فرامرزي در مازندران تشكيل شد
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران با اشاره به لزوم الكترونيكي كردن كليه فعاليت هاي گمركي در استان تصريح كرد: دستگاههاي تابعه و وابسته اين بخش با مسئوليت اداره كل گمركات بايد در جهت توسعه تجارت فرامرزي همكاري نمايند تا در سايه تعامل دوجانبه ميان دستگاههاي مرتبط ، ساده سازي تشريفات و غير رقابتي كردن قيمت هاي حمل و نقل ترانزيتي توفيقات مورد انتظار كسب گردد.
 ١٠:٠١ - چهارشنبه ١٩ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران خبر داد؛
شورای روابط خارجی در استان تشكيل مي شود
معاون استاندار در اين جلسه گفت: در چارچوب مصالح كلي نظام و با هدف انسجام فعاليت هاب برون مرزي، برنامه ریزی مناسب ، پرهیز از موازی کاری دستگاهها و همچنين رعايت منافع ملي، شوراي روابط خارجي در استان مازندران تشكيل خواهد شد.
 ٠٩:٥٦ - چهارشنبه ١٩ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در جلسه ستاد سرمايه گذاري استان:
سرمایه‌گذاران در مازندران از كاهش نرخ مالیاتی برخوردار می‌شوند
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران، به لزوم توجه سرمايه گذار بخش خصوصي در راستاي بهره گيري از منابع طبيعي در بخش گردشگري سلامت نيز تأكيد و تصريح كرد: نياز است تا مجری اين طرح، برنامه اجرایی خود را به صورت شفاف به مسئولان استانی و اجرایی کشور ارائه دهد تا مجوز لازم از مسئولان دریافت و اقدانات نهايي آن به انجام برسد.
 ١٥:٤١ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در كارگروه تخصصي درآمد و تجهيز منابع:
درآمدهای مالیاتی استان در تابستان سالجاري نسبت به فصل مشابه سال قبل، بيش از 84 درصد افزایش داشته است
معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري مازندران، عدم وجود بانك اطلاعاتي دقيق و پويا و همچنين كمبود نيروي انساني در بخش امور مالياتي را برخي از نقاط ضعف اين بخش خواند و تصريح كرد: درآمدهای مالیاتی مازندران در فصل تابستان سال93 بالغ بر 2461 میلیارد ريال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل، بيش از 85 درصد افزایش داشته است.
 ١٧:١٥ - دوشنبه ١٧ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احساني در يازدهمين جلسه كلينيك اقتصادي:
مشارکت در امر سرمایه‌گذاری؛ تسريع تولید و توسعه اشتغال
احساني در اين جلسه كه از جمله جلسات سلسله وار كلينيك اقتصادي محسوب شده و به منظور حمايت از سرمايه گذاري و توسعه اشتغال تشكيل مي شود؛ گفت: الگوي تعاملي مؤسسات مالي و اعتباري بويژه بانكها با بنگاههاي اقتصادي و توليدي با حمايت و نظارت نمايندگان دولت در استان، زمينه ساز مشاركت گسترده و مؤثر فعالان اقتصادي، تشكل هاي توليدي، كارآفرينان و سرمايه گذاران براي توسعه سرمايه گذاري و ارتقاء سطح معيشت مردم استان و كاهش نرخ بيكاري است.
 ١٧:١١ - دوشنبه ١٧ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
كاهش نابرابري استانها و توازن منطقه اي از اهداف اصلي برنامه ششم توسعه است
برگزاري نمايشگاههاي تخصصي ، افزايش فعاليت هاي توسعه محور را رقم خواهد زد
گسترش صادرات ، يكي از محورهاي بنيادين توسعه استان محسوب مي شود
به زودی سرای تجاری ایران در آستراخان تأسیس می شود
برنامه ششم توسعه

اخبار سرشماري

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3112
 بازدید امروز : 2
 کل بازدید : 787410
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 2.1250
کلیه حقوق برای استانداری مازندران محفوظ است .